Javascript is currently disabled. This site requires Javascript to function correctly. Please enable Javascript in your browser!

Video

Produkcja i rozpowszechnianie video, filmów, programów TV > Informacje Wideo

Gmina Świdnica zaprasza

Opublikowano 2013-11-29 przez Slawomir Bialkowski w Świdnica Wydarzyło się 3d Wideo 2d Wideo 3d Foto 2d Foto gm. Świdnica
image

gm. Świdnica, woj.lubuskie


Zobacz: >> 3d Wideo >> 3d Foto >> 2d Foto

Film promujący rozwój turystyki pt. „Gmina Świdnica zaprasza” został wykonany w technice trójwymiarowej, jest też dostępny wersja dwuwymiarowa.

Tematem filmu jest oferta turystyczna, rekreacja, promocja kultury i przedsiębiorczości w gminie Świdnica koło Zielonej Góry.

Obszar leży w obrębie Wału Zielonogórskiego, Równiny Kosierskiej i Pradoliny Głogowsko-Baruckiej. Występują tu strefy chronionego krajobrazu: Wzniesienia Zielonogórskie oraz Dolina Śląskiej Ochli. Prawie dwie trzecie powierzchni zajmują lasy, pozostała część to głównie gospodarstwa rolne, stawy i rozwijające się winnice. Turysta znajdzie tu piękno przyrody, zabytki architektury, muzea, atrakcyjne formy wypoczynku, niezależnie od pory roku.

Świdnica po raz pierwszy pojawia się w zapisach na początku czternastego wieku. Miejscowość w 1514 roku uzyskała prawa miejskie dzięki królowi Czech i Węgier Władysławowi Jagiellończykowi. W gminie znajduje się wiele zabytków architektury, które warto zwiedzić. Do najważniejszych należą pałace oraz wiele kościołów rzymskokatolickich i protestanckich z różnych epok oraz najnowsze zabytki, bunkry. Jest tu Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza i Lubuskie Muzeum Wojskowe. Gospodarstwa agroturystyczne zapewniają noclegi i wypoczynek.

Często organizowane są imprezy okolicznościowe cieszące się uznaniem turystów. Do najbardziej znanych należą dożynki gminne. Co roku odbywające się w innej wsi. Nie brakuje też występów muzyków, chórów i kabaretów. W sierpniu odbywają się spotkania i pokazy związane z Międzynarodowym Festiwalem Kina Autorskiego QUEST EUROPE. Poza imprezami rozrywkowymi i kulturalnymi, organizowane są również cykliczne zawody sportowe. Międzynarodowy Motopiknik, to wyjątkowa zabawa samochodowa. Jest to połączenie podchodów i rajdu. Załogi mają do pokonania próby samochodowe oraz zadania turystyczne. Startują zespoły nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. W nowoczesnej hali sportowej Świdniczanka, można brać udział w organizowanych zajęciach sportowych, korzystać z siłowni, sal fitness, sali „lustrzanej” do gimnastyki. Goście mogą również wynająć całą halę o powierzchni 1200 metrów kwadratowych.

Dobrze oznakowane trasy piesze i ścieżki rowerowe zachęcają turystów do wycieczek przez cały rok. Spacery po lasach dostarczają wypoczynku i można też wynieść z nich sporo grzybów. Jest to popularny rejon grzybobraniowy dla turystów, tych najbliższych z Zielonej Góry jak i z dalszych rejonów Polski, zwłaszcza ze Śląska i Wielkopolski. Miłośnicy wędkarstwa i wypoczynku nad wodą znajdą na terenie gminy zadbane stawy i zbiorniki wodne.

Gmina Świdnica jest naturalnym zapleczem wypoczynkowym turystów z Zielonej Góry. Jest miejscem odwiedzin turystów z kraju i zagranicy, dzięki położeniu geograficznemu i szerokiemu zakresowi usług oraz wielu atrakcjom.

Asset 1